O nás

Historie
Rod Hradilů hospodaří na pozemcích v obci Vítonice dle archivních záznamů již od roku 1637.  Na tradici předků, kteří rozvíjeli sadařství koncem 19. století,  navázala i současná rodina Hradilových.

Současnost
V roce 2000 byl vysázen první sad s moderními odrůdami jablek - Topaz a Rubinola. V současné době máme vysazeno cca 7000 stromků - jedná se hlavně o odrůdy Rubín, Angold, Rubinola, Rozela, Lipno a v menším množství máme vysázeny i jiné odrůdy.

Pěstování
Jablka pěstujeme v režimu integrované produkce. To znamená, že se v  sadech minimalizuje použití chemických prostředků na ochranu rostlin a používají se pouze prostředky povolené, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Jablka jsou každoročně kontrolována akreditovanou laboratoří a díky tomu je zaručena jejich vysoká kvalita.
 
Naše produkty
Z našich jablek vyrábíme přírodní mošty bez konzervantů a cukrů. Dále nabízíme med, sušené jablka, šťávy, cider, jahody, povidla. Kromě toho prodáváme cibuli, česnek a brambory od místních zemědělců. Prodej zahajujeme v říjnu na prodejním místě v Horním Újezdě č. 96 a běžně trvá do března až dubna.